Oczyszczacze powietrza są świetne dla ludzi, którzy mają alergie, lub problemy z układem oddechowym

Jeśli chcesz kupić oczyszczacz powietrza, powinieneś wziąć pod uwagę następujące czynniki: Poziom zanieczyszczenia w Twojej okolicy: Powietrze wokół Ciebie ma wiele zanieczyszczeń. Jeśli mieszkasz w bardzo zanieczyszczonym obszarze, będziesz musiał kupić oczyszczacz powietrza, który może usunąć różne rodzaje zanieczyszczeń. Przed zakupem oczyszczacza powietrza należy wiedzieć, że będziesz musiał regularnie czyścić filtry oczyszczacza powietrza, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza wykorzystują jedną lub więcej technik do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Każdy typ oczyszczacza powietrza wykorzystuje inną technikę do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Techniki te obejmują następujące elementy:

  • Filtracja HEPA: Najczęstszą techniką stosowaną w oczyszczaczach powietrza jest filtracja. Filtracja HEPA zatrzymuje zanieczyszczenia takie jak kurz, pleśń i alergeny w powietrzu wewnątrz filtra. Jest to najczęstsza technika stosowana w oczyszczaczach powietrza.

  • Sterylizacja UV: Technika ta wykorzystuje światło UV do zabijania zanieczyszczeń w powietrzu. Światło UV jest szkodliwe dla ludzi, więc ta technika jest najlepiej stosowana w pomieszczeniach, które nie mają bezpośredniego dostępu do powietrza.

  • Utlenianie ozonem: Ta technika wykorzystuje ozon do utleniania zanieczyszczeń w powietrzu. Ozon jest silnie korozyjny, dlatego najlepiej stosować go w połączeniu z filtrem HEPA.

  • Jonizacja: Ta technika wykorzystuje energię elektryczną do naładowania zanieczyszczeń w powietrzu. Naładowane zanieczyszczenia są następnie przyciągane do ujemnie naładowanej powierzchni, takiej jak folia aluminiowa.

Utlenianie ozonem

Ozon to wysoce reaktywna forma tlenu. Jest obecny wokół nas w niewielkich ilościach. Kiedy ozon wchodzi w kontakt z zanieczyszczeniem powietrza, reaguje i niszczy zanieczyszczenie. Rezultatem jest czyste powietrze! Proces ten jest formą utleniania, w której do utleniania zanieczyszczeń powietrza wykorzystuje się ozon. Ozon powstaje w wyniku wyładowania elektrycznego w tlenie. Utlenianie ozonem to technika, która wykorzystuje ozon do utleniania zanieczyszczeń powietrza. Został wynaleziony w latach dwudziestych XX wieku i był szeroko stosowany w Europie i Ameryce Południowej, ale nie został powszechnie przyjęty przez przemysł północnoamerykański.