Wiadomości i recenzje dotyczące kryptowalut: Co się dzieje w świecie Bitcoina?

Kryptowaluty to rodzaj aktywów cyfrowych, które wykorzystują kryptografię do zabezpieczenia swoich transakcji i kontroli tworzenia nowych jednostek. Kryptowaluty są zdecentralizowane, co oznacza, że nie podlegają kontroli rządu lub instytucji finansowych. Bitcoin, pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta, została stworzona w 2009 roku. Kryptowaluty są często przedmiotem obrotu na zdecentralizowanych giełdach i mogą być również wykorzystywane do zakupu towarów i usług. Wiadomości dotyczące kryptowalut są pełne historii o Bitcoinie i innych walutach cyfrowych, które trafiają na nagłówki gazet. W tym artykule przyjrzymy się niektórym najnowszym wiadomościom i przeglądom kryptowalut, aby dowiedzieć się, co dzieje się w świecie Bitcoin.

Bitcoin ponownie trafia na pierwsze strony gazet

W ciągu ostatniego roku Bitcoin niemal nieustannie trafiał na pierwsze strony gazet, a trend ten utrzymał się w lutym, dzięki wielu ważnym wydarzeniom, które trafiły do wiadomości. Jednym z największych wydarzeń lutego było uruchomienie Bakkt, który jest wspierany przez Intercontinental Exchange (ICE), firmę, która jest właścicielem New York Stock Exchange. Spowodowało to ogromny skok w cenie Bitcoina, a wielu inwestorów spekulowało, że może to być początek nowego rynku byka dla kryptowalut. Cena Bitcoina otrzymała również impuls z wiadomości, że amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) zatwierdziła utworzenie fizycznie zabezpieczonych kontraktów terminowych na Bitcoina.

Cena Bitcoina osiąga nowy rekord wszech czasów

Cena Bitcoina pozostawała stabilna przez cały styczeń, ale w lutym osiągnęła nowy rekord wszech czasów. Jest to zasługa kombinacji czynników, w tym wiadomości, o których wspomnieliśmy w poprzedniej sekcji, plus fakt, że koniec lutego jest jednym z najbardziej popularnych okresów w roku dla ludzi do handlu kryptowalutami. Lutowy wzrost cen Bitcoina pobił poprzedni rekord najwyższej ceny, jaką kiedykolwiek osiągnęła ta kryptowaluta, a wielu przewiduje, że jest to dopiero początek nowej passy byków. To powiedziawszy, jest też mnóstwo ludzi w świecie kryptowalut, którzy uważają, że obecna cena Bitcoin nie jest zrównoważona.

Wydobycie Bitcoin staje się bardziej wydajne energetycznie

Jednym z najczęstszych błędnych przekonań, jakie ludzie mają na temat Bitcoina, jest to, że jest to marnowanie energii. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę samą ilość energii, którą zużywa górnictwo Bitcoin. Istnieje jednak błędne przekonanie, że górnictwo Bitcoin jest niewiarygodnie nieefektywne, a to błędne przekonanie jest jednym z najczęstszych mitów otaczających Bitcoin.

Jak pokazują najnowsze dane, górnictwo Bitcoin faktycznie staje się bardziej wydajne energetycznie każdego roku. W rzeczywistości, w porównaniu z innymi formami produkcji energii, górnictwo Bitcoin jest stosunkowo przyjazne dla środowiska. Ilość energii wymagana do wyprodukowania jednego Bitcoina jest około 10 000 razy mniejsza niż energia potrzebna do wyprodukowania jednej baryłki ropy.

Uruchomienie nowej giełdy kryptowalutowej

Jest coraz więcej osób, które chcą inwestować w kryptowaluty, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Jednym ze sposobów na rozpoczęcie jest zapisanie się na giełdę kryptowalut, ale istnieje tylko kilka notowanych na londyńskiej giełdzie. Jedna nowa giełda kryptowalut ma zostać uruchomiona pod koniec lutego, mając nadzieję, że ułatwi ludziom inwestowanie w kryptowaluty. Nowa londyńska giełda kryptowalut będzie wymieniać 14 różnych kryptowalut i będzie w pełni zgodna z brytyjskim Financial Conduct Authority (FCA).

Rośnie popularność Bitcoina w Afryce

Kolejną ciekawą historią z lutego było ogłoszenie, że kenijska giełda nawiązała współpracę z platformą kryptowalutową w celu ekspansji na rynek afrykański. Kenijska giełda, BitPesa, połączyła się z giełdą kryptowalutową z siedzibą w Wielkiej Brytanii o nazwie BitStocks, aby umożliwić użytkownikom kupowanie lub sprzedawanie kryptowalut za pośrednictwem szylingów kenijskich. To partnerstwo jest pierwszym tego rodzaju i może zwiastować nową erę dla kryptowalut w Afryce.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w kryptowaluty, jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie jest to inwestycja krótkoterminowa. Kryptowaluty są bardzo zmienne i może upłynąć wiele miesięcy, a nawet lat, aby zobaczyć zwrot z inwestycji.